Colectia de poze tomundbill.3xforum.ro
Total 786 poze.

InapoiInainte

 
:) poze cu kaulitz twins:)
09.11.200816.4KB
pozeTomy...............
03.09.20084KB
bg pozeBG
26.10.200853.8KB
masinutza lui tomy masina lui tom kaulitzmasinutza lui tomy
21.09.200837.6KB

 
:rotfl:  :hi:  :) versuri hannah montana:rotfl: :hi: :)
01.09.20085.5KB
:zzz: poze cu kaulitz twins:zzz:
09.11.200834.8KB
:nebun:  :nebun:  :nebun:  :nebun:  :nebun:  :nebun:  :nebun:  :nebun:  :nebun:  :nebun:  :nebun::nebun: :nebun: :nebun: :nebun: :nebun: :nebun: :nebun: :nebun: :nebun: :nebun: :nebun: :nebun: :nebun: :nebun: :nebun: :nebun: :nebun: :nebun: :nebun: :nebun: :nebun: :nebun: :nebun: :nebun: :nebun: :nebun: :nebun:
15.11.200837.9KB
bill wallpapersbill
20.09.200831.3KB

 
ii dragut. ;) pareriii dragut. ;)
03.09.20086.8KB
avril pozeavril
16.09.20084.4KB
avril :hi:  :hi: wallpapereAvril :hi: :hi:
13.10.200840.3KB
si 3 pizza, de high muzical in general de groaza de comedie si am actori mult rock punk j-rock si1.HeLLo 2Mihaela(Portocala) 3.!4 si 3 luni 4.Rac 5.Sarmale, pizza, hamburgher,ciorba de fasole...... 6.Poi saw(1,2,3,4), High muzical school(1,2,3) in general de groaza de comedie si romantice 7.Nu am actori preferatzi 8.mai mult rock punk j-rock si emocore 9.Th, Avril laving Three days garace sam 41 ...etc 10.Daaa :nebun: :nebun: 11.daaa :) 12.Poi sa zicem ka am insa nu prea stiu ce sa cred...deci da 13.Alin 14.14 aproape 15 15.Nu prea...dar hai fie 16.Categoric Nu!!!...ma rog q exceptia pauzeler si ora de plecat akasa:X 17.Chimia, desenu, putin romana da putin de tot,si cam atata 18.Deocamdata nu :razz: 19.Dap cum sa nu:P 20.pa te pupik dolce:*:*:*
11.10.200842.1KB

 
lafee wallpaperslafee
02.10.200848KB
ana pozeana
12.09.20084.2KB
georg pozegeorg
16.09.20086KB
tokio hotel wallpaperstokio hotel
21.09.200843.5KB

 
:hi:  :rotfl: 
tom la scoala, ii intreaba pe totzi:
ce avem de la avem de la avem de la pt acasa!!!!:hi: :rotfl: Tom la scoala, invatatoare ii intreaba pe totzi: ce avem de la porc?....carne..ce avem de la gaina?...oua..ce avem de la vaca?...Tom-teme pt acasa!!!!
04.09.200840.4KB
gustav pozegustav
11.11.20088.1KB
lafee pozelafee
02.09.20085.6KB
poze
26.09.200843.4KB

 
pana acum doar a cochetat cu subiectul acesta. asta dupa mottoul: un gentelman tace si face. tomPana acum doar a cochetat cu subiectul acesta. Asta dupa mottoul: Un gentelman tace si face. Tom dezvaluie pentru prima data in BRAVO ce se intampla de fapt in Tokio Hotel! "Sex cu groupies? Se poate intampla! Printre fanele noastre sunt fete foarte dragute!" Au atat de multe in comun - si totusi sunt atat de diferiti! Saptamana trecuta, Bill, vocalul Tokio Hotel, a uimit in BRAVO cu confesiunea sa in ceea ce priveste iubirea: "Nu am mai fost indragostit de doi ani, ma simt cateodata singur." Acum surprinde si fratele sau geaman Tom cu o marturie legata de viata privata! Mult ravnitul chitarist marturiseste exclusiv in interviul pentru BRAVO, ca el nu traieste chiar in abstinentza, ca fratele sau. Ca se poate in tampla cateodata ca el sa aiba o fata pentru o noapte! Si ca s-a culcat deja cu o fana! O privire aruncata in culise! Ce se intampla de fapt in Tokio Hotel! Pana acum doar a cochetat cu subiectul acesta. Asta dupa mottoul: Un gentelman tace si face. Totusi BRAVO a reusit! In sfarsit Tom dezvaluie secretul unei nopti fierbinti, cu o fana! BRAVO: Sex cu fane - cum sta treaba de fapt? Tom: Se poate intampla! Printre fanele noastre sunt fete foarte dragute! De ce ar trebui sa exclud varianta asta? (ranjeste!) BRAVO: Aha! Ai avut vreo experienta deosebita cu o fana? Tom: A existat un caz anul trecut in timpul turneului "Schrei". Ca de fiecare data dupa un concert am plecat cu masina la hotel, in fata caruia stateau cateva fane. Timp de vreo 30 de minute am dat autografe, si apoi am vrut doar sa ma duc in pat. BRAVO: Mai exact? Tom: Am urcat cu liftul. In drum spre camera mea era o fata. Cand am trecut pe langa ea mi-a zambit foarte frumos. I-am zambit si eu, si apoi m-am dus in camera mea. BRAVO: Deci nu s-a intamplat nimic? Tom: Ba da, ba da (rade)! Peste cateva minute a ciocanit cineva la usa mea. Tocmai dadusem drumul la apa de la cada si deschisesem geamul. Deodata, fata de pe hol era in fatza mea si mi-a zambit. Mai intai am intrebat-o ce s-a intamplat. A spus doar ca i-ar placea sa petreaca putin timp cu mine, si a zambit pervers. Atunci am zis: "Bine bine, sa stam putin de vorba in camera de hotel..." La asta a ras foarte dulce. Apoi am lasat-o sa intre. Intotdeauna dupa concerte sunt putin vulnerabil din punct de vedere emotional, si nu prea gandesc limpede (ranjeste)! Dupa o secunda m-am gandit ca poate e o greseala sa las pur si simplu o necunoscuta in camera mea. Dar era deja acolo, doar nu puteam sa o dau afara, nu?! (ranjeste ( :lol mi se pare logic :lol ) BRAVO: Si apoi ati sarit direct in cada, sau cum? Tom: Nuu! Am oprit apa si am luat ceva de baut din minibar. Draperiile erau complet trase (inchise adica), dar nu pentru ca o asteptam pe fata. Mereu le trag si imi pun cartonasul cu "Va rog nu deranjati!" la usa, chiar si cand stau mai multe zile intr-un hotel. Nu suport cand intra cineva in camera mea, chiar daca doar ca sa umple minibarul. Oops, deviez de la subiect... BRAVO: Povesteste ce s-a intamplat mai departe? Tom: Ne-am asezat pe pat si la inceput pur si simplu doar ne zambeam. Intre timp s-a uitat pe furis la televizor, dar de zis nu a zis nimic. Atunci i-am zis: "Pentru o persoana care vrea sa poarte o conversatie, esti cam tacuta." A ranjit din nou si s-a tras mai aproape de mine. Si na, apoi am inceput sa ne dezlantuim. BRAVO: Si cum a fost? Tom: A fost super! Cred ca am avut amandoi parte de o seara frumoasa. Bineinteles ca nu o sa dau detalii. Dar tipa avea 17, aproape 18. BRAVO: Ati "sarbatorit" ziua ei de nastere? Tom: Nu (rade)! Ziua ei era peste cateva zile. Dar ar fi fost distractiv. BRAVO: Ce s-a intamplat dupa sex? Tom: Ni s-a facut o foame de lup, asa ca am sunat la room-service. Din pacate era deja dupa 11 si nu mai era decat meniul de noapte. Dar aveam asa o pofta de paste cu sos de rosii si smantana, ceea ce era in meniu doar ziua. E mancarea mea preferata si voiam sa vad daca ii place si ei. Asa ca am negociat cu tipul de la room-service vreo 10 minute, pana ce a cedat. Si putin mai tarziu mancam in pat paste cu sos de rosii si smantana, si cu parmesan proaspat. BRAVO: Au mai urmat asemenea nopti ca asta? Tom: Nu, chiar daca a fost frumos, totul a ramas la noaptea asta. I-am cerut numarul de telefon, si ea mi l-a dat. Mi-a zambit si mi-a zis ca si asa nu o voi suna, si ca nici nu se asteapta la asta, si nu pot sa zic mai mult. Nu a spus-o ca pe un repros, ba chiar mi s-a parut dulce. BRAVO: Si ai sunat-o vreodata? Tom: Nu, inca nu. BRAVO: O vei suna in timpul urmatorului turneu? Tom: Poate, dar cine stie ce se va intampla in timpul urmatorului turneu? Nu imi place sa planuiesc chestii de genul asta. E cel mai frumos cand lucrurile astea se intampla in mod spontan! Imi place asta la nebunie, asa sunt eu. Bill e complet diferit din punctul asta de vedere, el asteapta marea iubire, si nu intelege cum pot considera un "one night stand" emotional, indiferent cat de spontan se intampla. Cand ii povestesc asa ceva lui Bill, ar prefera sa ma impuste (rade), dar i-am povestit totusi. Ce sa-i faci..sunt oricum destul lucruri in legatura cu care eu si Bill sunt complet de aceeasi parere. omg
21.09.20086.2KB
salut. alo. 
hallo. (halo) (informal) 
hi. (hai) 
ce mai faci? / ce mai geht's? (vii În asta esteSalut. Alo. Hallo. (Halo) Bună. (informal) Hi. (HAI) Ce mai faci? / Ce mai faceţi? Wie geht's? (Vii ghets?) NOTĂ: În germană, asta este chiar o întrebare, nu doar o formă de salutare. Deci, mai bine rămâneţi la 'Hallo' . Bine, mulţumesc. Danke, gut. (Danche, gut) Cum te cheamă? Wie heißt du? / Wie heißen Sie? (Vii haist du? / Vii haisăn Zii?) Numele meu este ...... Ich heiße .....(Iş haise ....... ) Încântat de cunoştiinţă. Sehr angenehm. (Zer anghenem) NOTĂ: Mai degrabă în utilizarea formală a limbii. Te rog / Vă rog. Bitte. (Bitte) Mulţumesc. Danke. (Danche) Cu plăcere. Bitte. (Bitte) Da. Ja. (Ia) Nu. Nein. (Nain) Scuză-mă / Scuzaţi-mă. (captarea atenţiei) Entschuldigung. (Entşuldigung) Scuză-mă / Scuzaţi-mă. (pardon) Entschuldigung. (Entşuldigung) Îmi pare rău. Tut mir Leid. (Tut mir laid) La revedere Auf Wiedersehen. (Auf Viiderzeeăn.) Pa (informal) Tschüß. (Cius) Nu vobesc germana. Ich kann nicht deutsch. (IŞ can niŞt doitş Vorbiţi româna? Sprichst du / Sprechen Sie rumänisch? (Şprihst du / Şprehăn zII RU-me-niŞ?) Vorbeşte cineva de aici româna? Kann hier jemand rumänisch? (Can hir iemand rumeniş?) Ajutor! Hilfe! (Hilfe!) Bună dimineaţa. Guten Morgen. (Gutăn Morghen) Bună seara. Guten Abend. (Gutăn Abănd) Noapte bună. Gute Nacht. (Gute Naht) Nu înţeleg. Ich verstehe es nicht. (IŞ fărŞtee niŞt) Unde este baia? Wo ist die Toilette? (Vo ist di toalette? ) Verbele de baza Sein(a fi) ich bin du bist er ist wir sind ihr seid sie sind haben(a avea) ich habe du hast er hat wir haben ihr habt sie haben declinarile(cele scrise cu litere mare) feminin: Die Katze N: DIE Katze (pisica) G: DER Katze (a pisicii) D: DER Katze (pisicii) Ac: DIE Katze (pisica) -masculin: Der Hund (cainele) N: DER Hund G: DES HundES D: DEM Hund Ac: DEN Hund -neutru: Das Mädchen N: DAS Mädchen G: DES MädchenS D: DEM Mädchen Ac: DAS Mädchen -plural: Die Jungen (baietii ) N: DIE Jungen G: DER Jungen D: DEN Jungen Ac: DIE Jungen die Decke-tavanul darunter-sub brauchen-a trebui das Regal,e-raftul die handarbeit-lucru de mana daneben-langa die Ecke-coltul gemütlich-comod sollen-a trebui fehlen-a lipsi das Glas-sticla,pahar büffeln-a toci hüpflen-a sari ungebeten-nepoftit der Gast-musafirul der Ranzen-ghiozdan der Witz,e-gluma der Lautsprechen-difuzorul auf - (pe) o suprafata orizontala an - (pe) o suprafata verticala über-deasupra unter-sub in-in vor -in fata hinter-in spatele neben-langa zwischen-intre zile ! astăzi heute (hoi-te) ieri gestern (GES-tŕrn) mâine morgen (MOR-găn) săptămâna aceasta diese Woche (DII-ze VO-he) ultima săptămână letzte Woche (LEŢ-te VO-he) săptămâna următoare nächste Woche (NEX-te VO-he) Luni Montag (MON-tak) Marţi Dienstag (DIINS-tak) Miercuri Mittwoch (MIT-voh) Joi Donnerstag (DO-nărs-tak) Vineri Freitag (FRAI-tak) Sâmbătă Samstag (ZAMS-tak) Duminică Sonntag (ZON-tac) Lunile Ianuarie Januar (Ianuar) Februarie Februar (Februar) Martie März (Merţ Aprilie April (April) Mai Mai (Mai) Iunie Juni (Iuni) Iulie July (Iuli) August August (August) Septembrie September (Zeptembăr) Octombrie Oktober (Octobăr) Noiembrie November (Novembăr) Decembrie Dezember (Deţembăr) numerele 1 eins (ains) 2 zwei (ţvai) 3 drei (drai) 4 vier (fir) 5 fünf (fiunf) 6 sechs (zex) 7 sieben (ziiben) 8 acht (aht) 9 neun (noin) 10 zehn (ţen) 11 elf (elf) 12 zwölf (zvoelf) 13 dreizehn (draiţen) 14 vierzehn (firţen) 15 fünfzehn (fiunfţen) 16 sechzehn (zexţen) 17 siebzehn (zibţen) 18 achtzehn (ahtţen) 19 neunzehn (noinţen) 20 zwanzig (ţvanţig) 21 einundzwanzig (ain und ţvanţig) 22 zweiundzwanzig (ţvei und ţvanţig) 23 dreiundzwanzig (drai und ţvanţig) 30 dreißig (draisih) 40 vierzig (firţih) 50 fünfzig (fiunfţih) 60 sechzig (zexţih) 70 siebzig (zibţih) 80 achtzig (ahtţih) 90 neunzig (noinţih) 100 (ein)hundert (hundărt) 200 zweihundert (ţvei hundărt) 300 dreihundert (drai hundărt) 1000 (ein)tausend (tauzănd) 2000 zweitausend (ţvai tauzănd) 1.000.000 eine Million (aine milion) 1.000.000.000 eine Milliarde (aine miliarde) 1.000.000.000.000 eine Billion (aine bilion) b ca şi 'b' în "bară" c ca şi 'ţ' în ţară înainte de 'i' şi 'e'; va şi 'c' în "cameră" altfel d ca şi 'd' în "dinte" f ca şi 'f' în "fotoliu" g ca şi 'g' în "gang" h ca şi 'h' în "hamster" j ca şi 'i' în "iobag" k ca şi 'c' in "cameră" l ca şi 'l' in "liţă" m ca şi 'm' in "mamă" n ca şi 'n' in "niţă" p ca şi 'p' in "porc" q ca şi 'q' in "quantum" (urmat de "u", aproape întodeauna) r ca şi 'r' în "rob", dar nu atât de tare, 'r' în "Arm" se pronunţă mai încet s ca şi 'z' în "zarzavat" t ca şi 't' în "top" v ca şi 'f' în "fată" w ca şi 'v' în "victorie" x ca şi 'x' în "xilofon" z ca şi 'ţ' în ţară ß ca şi 's' în "sirop" Diftongi uzuali şi ligaturi au ca şi 'au' în "miau" ae transcriere pentru 'ä' dacă nu este disponibilă tastatura germană ah ca şi 'a' în "bar", mai lug decât 'a'. äu ca şi 'oi' în "căsoi" ei ca şi 'ai' în "mai" eu ca şi 'oi' în "căsoi" eh 'e' lung ie ca şi 'ii' în "copii", mai lung decât 'i'. ieh la fel ca 'ie'. oe transcrierea lui 'ö' în lipsa tastaturii germane oh ca şi 'oo' în "alcool", mai lung decât 'o'. ue transcrierea lui 'ü' în lipsa tastaturii germane uh ca şi 'u' în "mult", mai lung ca 'u'. ch după 'a', 'o' şi 'u ca şi 'h' în "hartă" ch după 'i' şi 'e' între 'h' din "hartă" şi 'ş' din "şiret", ca şi 'ci(â)' în "ciumă" ch la începutul cuvântului ca şi 'c' în "caracter" ck ca şi 'cc' în "accident" ng ca şi 'ng' în "împung" ph ca şi 'f' în "faţă" sch ca şi 'ş' în "şiret" sp la începutul cuvântului ca şi 'şp' în "şpriţ" ss ca şi 's' în "vis", spre deosebire de 'ß', scuretează vocale pe care o succede. Folosit şi pentru transcrierea lui 'ß' în lipsa tastaturii germane st la începutul cuvântului ca şi 'şt' în "şterge" Saluturi Hallo – Cand te intanleshti q cnv sau rasp la tel Tschüss – Cand trebuie sa pleci Guten Morgen – de la 5,00 la 12,00 Guten Tag – de la 12,00 la 14,00 Gute Nachmittag - O dupa-amiaza plaqta Guten Abend - Buna seara Gute Nacht - Noapte buna Auf Wiedersehen - La revedere Saluturi Hallo – Cand te intanleshti q cnv sau rasp la tel Tschüss – Cand trebuie sa pleci Guten Morgen – de la 5,00 la 12,00 Guten Tag – de la 12,00 la 14,00 Gute Nachmittag - O dupa-amiaza plaqta Guten Abend - Buna seara Gute Nacht - Noapte buna Auf Wiedersehen - La revedere Dankeschön - multzumesc (gentil) Bitteschön - cu placere (gentil) Danke - multzumesc Viel Dank - mii de multzumiri fraze generale Cina placuta : Gute Abendessen Pofta buna : Gute Mitagessen Calatorie placuta: Gute Reise Distractzie plaqta: Viel Spass Ce frumos!: Dass schön Pimele fraze Wie geht's? = Ce faci? Wie geht's dir? = Ce faci tu? Wie Heiβt du? = Cum te cheama? Wie Heiβt sie/er? = Cu se cheama ea/el? Wie alt bist du? = Catzi ani ai? Wie alt ist sie/er? = Catzi ani are ea/el? Wo wonst du? = Unde locuieshti? Wo lebst du? = unde traieshti? Woher kommst du? = De unde eshti? Was willst du' ? = Ce vrei? :) :nod:
12.09.20085.7KB
jur k am sa invat  :limba:  :d invata germanajur k am sa invat :limba: :D
12.09.20083.7KB
ultima poze funyultima
15.11.20085.8KB

 
:hi:  numele meu este catalina si sunt din bucuresti. am 13 ani {fara cateva zile dar asta nuSalutare!!!! :hi: Numele meu este Catalina si sunt din Bucuresti. Am 13 ani {fara cateva zile dar asta nu conteaza :zzz: }. Pe langa Th mai ascult si Green Day ; Cinama Bizarre ; My Chemical Romance. Urasc manelele si tot ce tine de ele { nu vreau sa supar pe nimeni, dar chiar nu-mi plac} . Sper sa ne distram si sa fim prieteni!!! :rotfl:
09.12.200861.1KB
tomy pozeTomy
13.09.200820.6KB
ooo pozeooo :surprised:
08.11.20084.3KB
hannah montana poze..hannah montana
01.09.20084.4KB

 
aici puteti pune poze cu gemenii kaulitz poze cu kaulitz twinsaici puteti pune poze cu gemenii kaulitz
04.09.200817.4KB
tokio hotel wallpaperstokio hotel
21.09.200840.8KB
mama mi-a zis k e greuu sa fii vedeeta .. merg si eu pana la wc si si pana akolo tre sa-mi ia o pozamama mi-a zis k e greuu sa fii vedeeta .. merg si eu pana la wc si si pana akolo tre sa-mi ia o poza
21.09.20089.4KB
lafee pozelafee
02.09.200837KB

 
avril pozeavril
21.09.200838.9KB
1,86 m
gewicht: 76 steve hund the bandRicky Instrument: Guitar Geburtstag: 23.2.82 Gre: 1,86 m Gewicht: 76 kg Lieblingsmusik: Steve Vai/Satriani Haustier: Hund
24.07.20094.8KB
tu ce preferi? tokio hotel sau rebelde?Tu ce preferi?
04.09.200836.4KB
avril pozeavril
03.09.200825KB

 
b:mami mami!!!era acolo o albina si voia sa ma intepe in fundulet!! funny with billB:mami mami!!!era acolo o albina si voia sa ma intepe in fundulet!!
21.09.20088.8KB
th pozeth
12.09.200830.4KB
tokio hotel wallpaperstokio hotel
21.09.200848.3KB
hannah montana poze..hannah montana
01.09.20085.6KB
InapoiInainte